Logowanie
Login
Hasło
[ Stwórz nowe konto ]
Witaj,

Serwis wycieczkowy przeznaczony jest dla wszystkich, którzy chcieliby opisać wycieczki w których uczestniczyli, podzielić się wrażeniami lub polecić ciekawe miejsca.

Każda z tworzonych w serwisie wycieczek może się składać z opisów, narysowanych tras, przebytych ścieżek lub też punktów oraz zdjęć wraz z miejscami ich wykonania.
Ścieżki, trasy oraz punkty powinny być w formacie kml i powinny być wykonane w programie KaMap, a następnie wgrane do serwisu.

Pliki kml dostępne są na urządzeniach mobilnych i komputerach z programem KaMap i znajdują się w katalogu "Kamap", w miejscu gdzie zainstalowane zostały mapy. Na urządzeniach mobilnych katalog ten można znaleść na karcie SD. Na komputerze stacjonarmym katalog ten może się znajdować na dysku "C:\Progam Files".

Pliki kml dostępne są w następujących podkatalogach:
- Ścieżki - "Kamap\paths"
- Trasy - "Kamap\road"
- Punkty - "Kamap\waypoints"

Oprócz plików ścieżek, tras i punktów w serwisie zaprezentować można opis wycieczki oraz zdjęcia w formatach JPG, GIF i PNG. Wstawiając zdjęcia należy wskazać na mapie miejsca ich wykonania. Wgrywane pliki zdjęć nie powinny przekraczać 1,5 MB wielkości.
Każda z wycieczek może być oceniona i komentowana przez innych zalogowanych użytkowników. Wycieczki najwyżej oceniane prezentowane są na stronie głównej serwisu.

W serwisie możliwe jest wyszukiwanie wycieczek interesujących nas rejonów. Wyszukiwać można wskazując interesujący nas rejon, województwo, nazwę lub autora.

Każdą z wycieczek można pobrać wraz z dołączonymi do niej zdjęciami i plikami kml, które można wgrać do wskazanych powyżej katalogów w nawigacji i samemu z nich skorzystać w trasie.

Serwis daje możliwość obserwacji interesujących nas rejonów oraz wysyłania wiadomości do innych użytkowników.

Mamy nadzieję, że korzystanie z naszego serwisu przyniesie państwu radość w dzieleniu się wrażeniami ze swoich wycieczek i dostarczy wiadomości i inspiracji w planowaniu kolejnych wypraw.

Zespół Kamap